Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyanın En Zehirli Yılanı Taipan

Ana Sayfa » Hayvanlar » Dünyanın En Zehirli Yılanı Taipan
Dünyanın En Zehirli Yılanı Taipan
  • Kobra yılanından 100 kat Kara Mamba’dan 50 kat güçlüdür. Avustralya’da yaşarlar. Bir ısığı 100 insanı öldürebilecek güce sahiptir.
  • Zehiri  5 metre uzaktan bile etkilidir. Bir ısırığında maksimum 110mg zehir mevcuttur. Bu  ısırığın bedeli yukarıda da bahsettiğimiz gibi 100 insan veya 250.000 fareyi öldürecek güçtedir.

Bir kara yılanı olmasına rağmen. Doğada genellikle utangaçtır. Kaçmayı yeğler Taipan  zehrinde neurotoxic denen bir zehir mevcuttur. Isırıktan hemen sonra sinir sistemi çökertip, kusma ile devam edip,yumuşak dokularda kas felci ve sonunda  gelen  solunum felci  ile ölüm gerçekleşir.

Kuyruk, grimsi kahverengi, Deri genelde  sarı-kahverengi veya kahverengi- kırmızımsı  koyu kahverengiye çalan bir rengi vardır. Derisi bazı zamanlarda gri de olabilir. Kışın düz ve parlak siyah,  yazın koyu  kahverengi şeklinde rastlanır.

Genellikle Fare porsuk yuvalarında yerin altında veya kaya çatlaklarında da barınır. Temel besin maddesi küçük memeliler fare, porsuk, tavşan ve orta boylu memelilerle beslenir.

Avustralya’da yılanların 140 türünü hakkında bilgi edinilmiştir bunların içinde en zehirlisi Inland Taipan  olarak tespit edilmiştir.Bunların arasında zehirli  olanlar güney-batı Queensland ve kuzey-doğu  güney Avustralya’da iç bölgesinde yaşayan Taipanın yanı sıra  tiapan dır. Kaplan yılandır. Zaten Kaplan yılandan da  genişce bahsettik. 100 insan veya 250.000 fareyi öldürecek güçte.

Dünyanın En Zehirli Yılanı Taipan - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

tolga30 Mart 2013

bence kara mamba en tehlikeli olanı bu yılanlar insanlardan kaçıyor ayak sesine hissedip ama kara mamba öyle degil aksine saldırıyor afrika yerlilierinin birisinin söyledigi bişe var bir leopardan bir gergedandan kurtulma olasılıgınız var ama bir kara mamba ile karşılaşırsanız yapıcagınız tek şey arkanıza bakmadan oldugunca son surat kaçmaktır diyolar kara mamba en tehlikelisi ama en zehirlisi olarak bu olabilir ama kara mamba acayip..

ahmet mehmet19 Nisan 2013

kara mamba yılanların şahıdır (nam-ı diğer YILANLARIN FERRARİSİ) dünyanın en hızlı yılanı-dünyanın (panzehir alınmazsa ) %100 öldüren tek yılanı-dünyanın 2. en uzun zehirli yılanı-bir ısırığınsa 100 insanı öldürecek zehir etkisi vardır-ve benim için en güzel çene-ağız yapısına sahip-en güzel ve muhteşem yılanı

ali16 Mayıs 2013

kara mamba insandan kaçmaz bu özelliğiyle en tehlikeli yıkan bencede.
ama bu yılanda yakışıklı:)

ozik15 Ağustos 2013

taipanın zehrinin tek damlası 100 insanı öldürür

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

POPULER KATEGORİLER

RASTGELE KONULAR

Tiramisu Tatlısı Sağlıklı büyüme ve gelişme ile kişisel bakım, spor, dengeli ve düzenli beslenme arasındaki ilişki Okul Ve Sınıf Panolarında Sergilenmek Üzere Afiş Tasarımı Pamukkale travertenleri nasıl oluşmuştur? Karada ve Suda Yaşayan Hayvanlar Hakkında Bilgi Mantis Böceğinin Ultrasonik Kulağı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Bizimkulis - Tum Hakları Saklıdır.