Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Resul-i Ekrem Efendimizin Pak Nesepleri

Ana Sayfa » İslam » Resul-i Ekrem Efendimizin Pak Nesepleri
Resul-i Ekrem Efendimizin Pak Nesepleri

Cenab-ı Hak, insanlığın babası Hz. Adem’i yaratmıştı.Başını kaldırıp bakan Adem (a.s.) Arş-ı  Ala’da muazzam bir nurla bir isim yazılı gördü:  ”Ahmed.”

Merak edip sordu:

”Ya Rabbi! Bu nur nedir?” Allah Teala buyurdu: ”Bu senin zürriyetinden gelen bir peygamberin nurudur ki, onun ismi göklerde Ahmed ve yerlerde Muhammed’dir. Eğer o olmasaydı, seni yaratmazdım!”

İmanımızla kabul ettiğimiz bu muazzam gerçeği, milyarlar    sene sonra gelen gelen o nurun sahibi de, bütün açıklığıyla ifade buyurmuşlardır.

Bir gün ashabtan Abdullah b. Cabir(r.a.), ”Ya Resulallah!” dedi, ”Bana Allah’ın, her şeyden evvel yarattığı şey nedir, söyler misin?”

Şu cevabı verdiler:

”Her şeyden evvel senin Peygamberinin nurunu, Kendi nurundan yarattı. Nur, Allah’ın kudretiyle dilediği gibi  gezerdi. O zaman ne Levh, ne kalem ne Cennet ne Cehennem ne melek, ne sema, ne arz, ne güneş, ne ay, ne insan, ve ne de cin vardı.”

Resul-i Ekrem Efendimizin Pak Nesepleri
Yazıyı Oylayın?

Resul-i Ekrem Efendimizin Pak Nesepleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Vesvese Nedir ?

Vesvese Nedir ? 31 Ekim 2014

POPULER KATEGORİLER

RASTGELE KONULAR

Erkeç Sakalı Nedir ve Faydaları Kuran'da Göz (Retina) Mucizesi Cabir İbn Hayyanın Hayatı Cumhuriyet İle İlgili Akrostiş Şiirler Karacaoğlanın Hayatı Pirate Bay  Özel Mesajlar İçin Destek Çağrısı Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Bizimkulis - Tum Hakları Saklıdır.