Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Karma » Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür
Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür

Telefon şebeke sorunlarının bir çok sebebi olmaktadır. Her cihaz farklı bir sebepten dolayı şebeke sorunu yaşayabilir, bundan dolayı da çözüm yöntemleri farklıdır. Bu sorunun büyük sebeplerinden ikisi cihazın yazılımı ve donanım özelliklerindendir. Cihazınızda herhangi bir şebeke hatası aldığınızda aklınıza ilk gelecek soru Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür ve Nedenleri Neler olacaktır. Bu başlık altında sizlerle bu konuyu paylaşacağız. Sorunun nedenleri ve çözümleri hakkında bilgiler için, size uygun sorunu bulun ve çözümünü gerçekleştirin.

Telefon şebeke sorunlarının bir çok sebebi olmaktadır. Her cihaz farklı bir sebepten dolayı şebeke sorunu yaşayabilir, bundan dolayı da çözüm yöntemleri farklıdır. Bu sorunun büyük sebeplerinden ikisi cihazın yazılımı ve donanım özelliklerindendir.

Şebeke sorunlarının en sık rastlananı telefonlarda bulunan IMEI kodlarıdır. IMEI kodları insanlarda bulunan kimlik numarası gibi eşsiz ve tektir. Klonlanması halinde başka bir cihazda aynı IMEI kodu kullanılmaya başlandığında ilk telefonun şebekesi gider. Telefon görüşmelere kapanmış olur. Alınan telefon garantili bir telefon ise bu tarz bir olayın başına gelmesi neredeyse imkansızdır. Ancak aldığınız telefon orijinal olmayan Kore olarak adlandırılan türde bir telefon ise IMEI’nin klonlanması kaçınılmazdır.

Şebeke hatalarının bir diğer nedeni ise baz istasyonlarıdır. Bulunduğunuz ortamda baz istasyonları uzak bir bölgede ise şebeke hatasına neden olabilir. Bir apartmanın alt kısımları ya da bölgede baz istasyonu bulunmaması bunun nedenidir. Rüzgarlı havalarda telefonların çekim kuvveti değişir. Bunun nedeni ise rüzgardan ağaç dallarının çekimi hattını engellemesidir.

  • Telefon yazılımı yanlış ya da hatalı ise yine aynı şekilde şebeke sorununa yol açacaktır. Bu cihazlara uygun yazılım atıldığında sorun ortadan kalkacaktır.
  • Telefonun sim kartı haznesinde kırıklar çatlaklar oluşmuşsa şebeke hatasına yol açar. Sim kartı yuvasının tamamen değişmesi gerekir.

Şebeke Hatasının Çözümü

  • Şebeke hatası aldığınızda sim kartınızı ilk olarak farklı bir cihazda açmayı deneyiniz. Sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa sorunun cihazda olduğunu anlayabiliriz.
  • İlk olarak yapmanız gereken sorunlu cihazda şebeke seçimini otomatik yerine manüel aramayı etkinleştirmektir. Cihazın IMEI kodunu kontrol ediniz. Cihazınızı faturası ile aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.

Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

POPULER KATEGORİLER

RASTGELE KONULAR

Bir çocuğa dengeli ve düzenli beslenmesini sağlayacak bir öğün listesi Çoban Çantasının Faydaları Varis Nedir? Nasıl Tedavi Edilir Halil Mutlu Hayatı ve Başarıları Çocuklarda Psikosomatik Rahatsızlıklar (Baş Ağrısı) Vervet Maymunlarının Anlaşma Şekilleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Bizimkulis - Tum Hakları Saklıdır.