Haber, Oyun, Sağlık, Tarifler ve Daha Fazlası | Türk bayrağına ve istiklal marşına neden saygı göstermeliyiz

Türk bayrağına ve istiklal marşına neden saygı göstermeliyiz

Resim bulunamadı

Genel Kültür

08 Temmuz 2012

ekledi.

6 yorum yazıldı

792 kez incelendi.

İstiklal Marşı ’ mız , bağımsızlık sembollerimizden biridir . Bayrağımız ve İstiklal Marşı ’ mıza gerekli saygının duyulmadığı bu dönemde ’ İstiklal Marşımıza Neden Saygı Duymalıyız ? ! sorusuna cevap aramak için aldım kalemimi elime .

Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmemizde en büyük rolü oynayan şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti , ülkemizin gururunu anlatır İstiklal Marşı ’ mız . Milletimizin imanı , görüşü düşer dillerden tek tek bu marş okunurken , ayakta dimdik dururuz bu ezelden beri TÜRK ler için böyle değil midir zaten . Hep ayakta dimdik durmamış mı atalarımız , askerlerimiz , gazilerimiz , analarımız .

Sadece sıradan bir şiir değildir İstiklal Marşı , sadece bunu yazana saygı da değildir . TÜRKİYE ’ dir , bağımsızlıktır , gururdur , imandır , görüştür , bağıra bağıra ben TÜRK ’ üm diyebilmektir . Bugün evimizde rahat uyuabilmemizi sağlayan o zamanın askerine , şehidime saygıdır , teşekkürdür . Onlar bizler için , bu ülke için canlarını hiçe sayarak koşa koşa savaşa gittiler de şimdi bu ülkeyi emanet ettikleri gençlik 1 dakika kımıldamadan ayakta duramıyor mu ? Susamıyor mu ? YAZIK !

İstiklal Marşı ’ mızın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy ’ a teşekkür etme imkanıdır İstiklal Marşı ’ mızı usulüyle okuyabilmek , şehidime , askerime güçtür , selamdır , saygıdır . Gururdur , mutluluktur TÜRK gencine yakışandır İstiklal Marşı ’ mızı okuyabilmek bu vatan için ölenlere ağlamaktır belki de .

Etiketler:

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. efe diyor ki:

  çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kötü

  1. elif diyor ki:

   yoooo güzel

 2. setenay diyor ki:

  çok güzel bir yazıymış

 3. mesli diyor ki:

  ehh işte :D

 4. Mert diyor ki:

  sağolun ödevime yardımcı oldu

 5. sudenaz soylu diyor ki:

  çok saçma

Yorum Yaz