Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Ana Sayfa » Ekonomi » Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?
Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Hayat bazen hiç ummadık sürprizler yaşanmasına neden olur. Bazen sağlık, bazen ise iş hayatında çıkan aksilikler, maddi ve manevi anlamda kötü günler yaşanmasına neden olur. Hastane masrafları için veya banka kredileri için gerekli olan parayı, hemen bulmak oldukça zordur. Eş, dost veya akrabadan istenen para, her zaman işinizi görmeyebilir. Anlık olarak nakit ihtiyacını karşılamak için yakınlardan istenen para, vaktinde elinize geçmeyebilir. Bu sebeple her zaman kenarda bir miktar para bulundurmak faydalı olacaktır.

Acil para gerektiğinde, ek iş yapmak mümkündür. Böylece mevcut borcun kabarması önlenebilecektir. Ev ortamında yapılan ek iş seçenekleri, günümüzde oldukça fazladır. Bilgisayar ortamından yapılan işler, çok fazla olmasa da aylık belirli bir miktar para kazanmanızı sağlar. Eğitimi bulunan ve çok okuyan kişilerin, yazma yeteneği varsa blog yazarlığı yapması mümkündür. Yine sanal ortamda satış yapmak, aylık kazancınızı artıracaktır. Çeşitli doğal ürünler pazarlayarak, kendi yörenizin tanıtımını yapma ve beraberinde para kazanma imkânı mevcuttur.

Acil nakit ihtiyacı olan kadınlar için, ek iş seçenekleri çok daha fazladır. Özellikle el işi ve yemek becerisi bulunan kadınların, akşam saatlerinde hazırlayacağı bu ürünlerden para kazanma imkânı bulunur. Ayrıca takılar hazırlayarak veya ev yemekleri yaparak, evden satış yapma olanağı vardır. Özellikle etnik takı olarak nitelendirilen el işi ile zenginleştirilmiş takılar, kolayca pazarlama olanağı yaratır. Yine düğün sezonunun yoğun olduğu Yaz aylarında kına malzemeleri hazırlayarak, mumlar veya nikâh şekerleri yaparak satış yapmak mümkündür. Gerektiğinde ev halkından yardım isteyerek hazırlanan bu ürünler, çok fazla vaktinizi de almaz.

Acil nakit ihtiyacını karşılayan bankalar mevcuttur. Kredi notu yüksek olan kişilerin, banka şubesine hiç gitmeden yalnızca bir telefon mesajı ile kredi çekmesi mümkün olmaktadır. Yapılan başvuru sonucunda, 1-2 günlük araştırma sonucunda banka tarafından kısa mesaj ile bildirim gelir. Daha fazla müşteri kazanmak için bankaların geliştirdiği bu uygulama sayesinde, düşük limitli para ihtiyacı kolayca karşılanabilir. Fakat 10.000 TL üzerinde para ihtiyacını karşılamak için bankaya başvuru yapmak kapsamlı bir işlem gerektirecektir.

Ha diyeceksiniz ki banka kredi vermiyor o yüzden buralardayım dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdi gidin size faturalı hattınız var ise üzerine bir telefon alın ve ikinci el olarak satın bu işlem size 3-4 Bin TL kazandırabilir. Eeee onu da kullandım dediniz. O zaman Evkur gibi mağazalar senetle eşya vermektedirler koltuk takımından, TV’ye, bilgisayardan tutun da oyun konsoluna, buzdolabından fırına kadar almanız mümkün yine bu yollar ile aldığınız eşyaları ikince elde nakit paraya çevirebilirsiniz.

Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır