Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ağaçlar Neden Yıldırımı Çeker?

Ana Sayfa » Bitkiler » Ağaçlar Neden Yıldırımı Çeker?
Ağaçlar Neden Yıldırımı Çeker?

Yağmurlu günlerde ağaçların altında durmamız gerektiği sürekli olarak büyüklerimiz tarafından söylenmektedir. Gündelik olarak elde edilen bu bilgi yaşanılan acı tecrübelerin bir sonucu olarak insanların hafızasına iyice kazınmıştır.

Bir çok kez bu durum ile karşı kaşıya kalan insanlar aynı durumun tekrarlanmaması için bir çok kez aynı uyarıyı tekrarlar.  Bunların sürekli olarak tekrarlanması ile kişilerin hafızasında yer eden bu durum bazen irdelenir.

Neden yağmurlu günlerde ağacın altında durulmayacağı sorusuna verilen yanıt oldukça basittir. Yıldırım çarpmasında en çok etkilenen bölgeleri arasında yer alan ağaçların altında olmak ise bu felakate mağruz kalma sonucunu doğurmaktadır. Bu sonuç yazımızın başında belirtildiği gibi olumsuzluklarun ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Peki ağaçlar neden yeryüzünde yıldırımı çeker halde bulunmaktadır? Sorumuzun yanıtı aslında yük alışverişi sırasında yapılan değişikliğe neden olmaktadır. Gökyüzünde yüklenen bulutların yer yüzü ile buluşması esnasında daha yüksekte ve daha sivri olan objeleri seçmesi ise kaçınılmazdır. Bu objelerin başında ise ağaçlar gelmektedir. Sivri ve yeryüzünden yüksek olmaları nedeniyle daha çok yüklenen ağaçlar yıldırımı çekmek konusunda oldukça yeteneklidir.

Bunun sonucunda ise özellikle bir bölgede az sayıda olan ağaçlar yıldırımı kolaylıka çekebilir. Yapılması gereken kişilerin bu anlarda ağaçların altında sığınmalarını engellemek ve dhaa korunaklı bir alana alınmasını sağlamaktır.

Ağaçlar Neden Yıldırımı Çeker? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

edvırt05 Nisan 2014

üzüm tatlımığğğ üzümmm tatlı üzüğğm kilosu 2.50 $

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Venüs Sinek Kapan Bitkisi

Venüs Sinek Kapan Bitkisi 30 Aralık 2017

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır