Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alışverişlerin Hangisi Ekonomik

Ana Sayfa » Karma » Alışverişlerin Hangisi Ekonomik
Alışverişlerin Hangisi Ekonomik

miktarlarda satışa sunulduğu şişe veya kolilerden hangisinin daha ucuz olduğunu ayırt etme.

Bir markete giderek litre ve mililitre ile satışa sunulan yanı ürüne ait fiyatları öğrenmeniz ve bu ürüne ait fiyatlar ile miktarları karşılaştırarak hangisinin daha ucuz olduğunu bulmanız isteniyor. Araç ve Gereçler: Kalem, kağıt, hesap makinesi.

Bu çalışma sonunda;

a. Litre ve mililitre ile satılan ürünleri nasıl belirlediğinizi,

b. Fiyat karşılaştırmasının yaparken nelere dikkat etiğinzi,

c. Hangi matematiksel işlemleri kullandığınızı bir rapor halinde sunmanız ve yukarıdaki normlara cevap bulmanız beklenmektedir. 

Öneriler:  Markette litre ve mililitre ile satılan ürünlerin listesi yapılabilir. • Karışlaştırma yapmak için ölçüt belirlenebilir.

Hesaplamalar için hesap makinesi kullanılabilir. Performans göreviniz; gözlem ve araştırma yapma, yöntem belirlime, hesaplamaları yapma, çıkarımlarda bulunma ve rapor düzenleme kurallarını uygulama ölçütleri bakımından değerlendirilecektir.

Öğretmende Kalacak Kısım Alışverişin Hangisi Ekonomik Performans ödevi ile ilgili Alt öğrenme alanları – Kazanımlar.1. Litreve mililitre arasındaki ilişkiyi belirtir.

2. Sütun grafiğini yorumlar.Litre ve mililitre arasında dönüşümler yapar.3. Litreve mililitre ile ilgili problemleri çözer ve kurar.

Açıklama: Öğrencinin, yaptığı çalışmaya ilişkin bilgi ve becerilerini aşağıdaki ölçütleri dikkate alarak yeterlik düzeyini çarpı (X) sembolü ile işaretleyiniz.

Tablo: Performans Ödevi Dereceli Puanlama Anahtarı Düzeyler Ölçütler Zayıf Orta iyi Çok İyi 1 2 3 4 Gözlem Araştırma Yapma Litre ve mililitre ile satılan ürünleri listelemiştir. Y

öntem Belirleme Aynı ürünlerin farklı miktarlardaki satış fiyatlarından hangisinin daha ucuz olduğunu tespit etmek için bir yöntem geliştirmiştir. Hesaplama Yapma Karşılaştırma yapmak için gerekli olan matematiksel işlemleri yapmıştır. Çıkarımlarda Bulunma Elde ettiği bulgulardan anlamlı sonuçlara ulaşmıştır.

Rapor Düzenleme Çalışma sırasında elde edilen bulguları, çalışma sonunda yapılması beklenilenlerle ilişkilendirerek raporlaştırmıştır. Özel Değerlendirme: Değerlendirme ölçütlerinin her biri için öğrencilerin durumları dikkate alınmalıdır. Eksikleri olan öğrencilere, eksik olan ölçütler ile ilgili becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olunmalıdır.

Genel Değerlendirme: Bu değerlendirme formundan öğrenciler en fazla 20 puan (ölçüt sayısı X düzey sayısı) alabilirler. Öğrencinin her bir ölçütten aldığı puanlar toplanır ve en fazla alacağı puana bölünür. Bölüm, 100 ile çarpıldığında öğrencinin yüz puan üzerinden hangi düzeyde olduğu bulunur. Önemli olan öğrenciyi “üst düzeye” çıkaracak

Yazıyı Oylayın?

Alışverişlerin Hangisi Ekonomik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

aytil hayranı15 Aralık 2013

çook işime yaradı herkese teşekkür ederim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır