Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımıdır?

Ana Sayfa » Bilim » Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımıdır?
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımıdır?

Astral Seyahat hemen herkesin gazetede televizyonda veya bir sosyal medya kaynağı üzerinde gördüğüve hakkında merak edilenlerin bitmediği konulardan birisidir. Parapsikoloji ile doğrudan alakası olan bu durumun birçok kişinin hayali olduğu ise kesin. Astral seyahat en basit tanımı ile uyku sırasındayken ruhunuzun fiziksel bedeninizden ayrılarak dünyaya karışması ve istediği yere gitmesidir. Vücudun ruhtan ayrılması sırasında ise yani Astralseyahat sırasında insanlar kendi fiziksel bedenindeki parçalar ile hareket ederler. Yani, Astral seyahat sırasında kişi yine aynı düşüncelerini ve fiziksel özelliklerini korur. Bu da yapmış olunan veya yapılacak olunan her hareketin bilinçli ve yine sizin tarafınızdan yapılacağının ispatı olarak görülür.

Astral seyahat hakkında birçok iddia bulunuyor olmasına ve bu konu hakkında detaylı araştırmalar gerçekleştiriliyor olmasına karşın günümüze kadar hala net bir cevap ile bunun doğruluğu kanıtlanmamıştır. Ortada bir kanıtlanma durumunun olmayışının yanı sıra birçok insan Astral seyahat yaptığını iddia etmektedir. Astral seyahat yapan kişilerin bulunduğu söylemlere göre bu seyahat iki farklı şekilde gerçekleşebiliyor. Birincisi tamamen rüya alemi içerisindeyken diğeri ise o anki alem yani bugün şuan ki yazıyı okuduğunuz alem içerisinde gerçekleşiyor. Öne sürülen iddialara göre yine Astralseyahat sırasında kişi bir nevi beşinci boyutun kapılarından geçmiş oluyor ve bu sırada fiziksel hiçbir varlık onun önünde engel yaratmıyor. Bu da maddelerin arasından geçme ve maddeler arasında kolayca seyahat etme gibi özellikleri insanlara kazandırıyor. Söz gelimi, Astral seyahat yapan bir kişi oldukça kısa bir süre içerisinde yatağından hiç ayrılmadan dünyanın kendisine en uzak olan bölümüne gidebiliyor ve aynı şekilde de yine geri gelebiliyor. Yine bir diğer popüler iddiaya göre ise kişi bu boyuta geçiş yapmış olduğu zamanda öteki dünyadan gelen ve o anda görebileceği her türlü normal gözün göremeyeceği varlıkları görebiliyor

Astral Seyahat Gerçek mi?

Astral seyahatin gerçekten bir hurafe mi yoksa bir gerçek mi olduğunu anlamak için günümüzde hala birçok bilim adamının çalışmaları devam ediyor. Popüler ve yaygın inanışa göre Astralseyahat yapmak için kişiye Lizerjik asit dietilamidi benzeri maddeler gerekiyor. Bu maddelerden sonra ise kişi Astralseyahatine bu alem veya rüya alemi içerisinde devam edebiliyor. Astral seyahat tamamlandıktan sonra da tekrar geri bedene dönülerek her şey geride bırakılıyor. Uyanma aşamasından sonra ise içine giriş yapılan fiziksel beden Astralseyahat sırasında yapılan her türlü şeyi bir rüya olarak zihninde tutuyor.

Astral seyahatin kimi uzmanlar tarafından tamamen zararlı ve gerçek dışı gibi ifadelerde dışlandığı görülürken kimi uzmanların da bunu denemenin herhangi bir sakıncasının olmadığını düşünüyor. Astral seyahat gerçekten tehlikeli midir sorusuna ise verilebilecek bir sürü cevap var. Bir çok kişi fiziksel vücudun yatakta durduğu için herhangi bir ölüm olayının gerçekleşemeyeceğini düşünüyor. Oysa diğer yandan ruhumuzun Astralseyahat sırasında tehlikeler içinde kalıp kalmayacağına dair de bilinen herhangi bir şey yok. Anlayacağınız bilimsel olarak henüz net bir şekilde Astralseyahat hakkında ortaya delil koyulmuş değil. Buna karşın sözde örneklerini ve Astralseyahat yaptıklarını iddia eden birçok kişi bulunuyor.

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımıdır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır