Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bakımlı ve Sağlıklı Eller İçin Ne Yapmalıyız

Ana Sayfa » Kadinca » Bakımlı ve Sağlıklı Eller İçin Ne Yapmalıyız
Bakımlı ve Sağlıklı Eller İçin Ne Yapmalıyız

elEller, düzenli bir bakım yapılmadığı zaman sağlıklı görünümünü yitirir. Ellerin bakımlı olması güzelliğinizin bir parçasıdır. Unutmayın, kendinize ayıracağınız birkaç dakikayla bakımlı ve sağlıklı ellere  kavuşmak son derece kolay…

 

1- Suyla yapılacak işlerde lastik eldiven giymeyi unutmayın. Ev işlerinde ise pamuklu eldivenleri giyerseniz elleriniz daha az yıpranır.

 

2- Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın. Yıkamadan sonra ellerde bakteri birikiminin olmaması için kesinlikle ellerin kurulanması gerekiyor.

 

3- Çatlayan eller için vazelin acil bakım yöntemi olarak yıllarca kullanılmaktadır. Uyumadan önce çatlamış ellerinize bolca süreceğiniz vazelini iyice ellerinize yedirdikten sonra pamuk bir eldiven giyiniz. Sabah kalktığınızda ise ellerinizi ılık suyla yıkayın ve hafif hareketlerle kurulayın.

 

4- Sabah egzerzisi olarak ellerinizi yumruk yapın ve iyice sıkın. Sonra parmaklarınızı öne doğru açın. İki elinizi aynı zamanda aynı hareketi yapın. Günde en az 8 defa bu hareketi yapın.

 

5- Salatağın kabuklarını biraz derince soyun ve bu kabuklarla elleriniz ovalayın. Ayrıca ele sürülecek limon suyu da eller için yararlıdır. Elin rengine iyi gelir.

 

6- Haftada en az birkez çok yağlı kremle ellerinize masaj yapın.

 

7- Günde bir kere parmakları, tırnakları fırçalayın.

Bakımlı ve Sağlıklı Eller İçin Ne Yapmalıyız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır