Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilinçaltı Nedir, Nasıl Çalışır?

Ana Sayfa » Bilim » Bilinçaltı Nedir, Nasıl Çalışır?
Bilinçaltı Nedir, Nasıl Çalışır?

Bilinç Altına Bilgi Nasıl Gönderilir

Bilinçaltı nedir: Beyninin farkında olmadığın kısmıdır. Bilinçaltı beynimizin bir parçasıdır. Bizim istemsiz yada bilinçsiz olarak yaptığımız görev hareket yada tepkileri yönlendiren bir merkezdir.

Aynı zamanda bilinçaltı, söylenenleri sorgulamaksızın kabullenen ve kolayca yönetilebilen bir yapıya sahiptir.

Bilinçaltı nasıl çalışır: Bilinçaltı bilincin emrindedir. Bilincimiz ile farkında olarak algıladığımız her şey bir süre sonra bilinçaltına atılır ve orada programlanarak bilgi ve alışkanlık olarak kullanılmaya başlanır.

Bu mekanizmadan anlaşılacağı gibi bilincimiz neye inanırsa bilinçaltına atılan şey odur. Bilincin yapılan araştırmalar sonucu bir bilgiyi kendinde en fazla 21 gün tuttuğu gözlemlenmiştir.

Bilinçaltı zihnimizin neresidir: 

Bilinçaltı zihnin hayal kuran bölümüdür. Hayaller hayata yön verir, hayaller doğrultusunda davranışlar ortaya çıkar.

Hayal dünyasının genişliği, renkliliği yaşamı renklendirir, kişiyi üretken yapar. Olumlu hayal kurmak başarının anahtarıdır.

Tüm başarılı buluşlar, sanat eserleri hayaller sonucu ortaya çıkmıştır. Bu gerçeğe rağmen çocukların hayal kurmaları istenmez, bastırılır. Sıkça hayal kırıklığı yaşayan çocuklar hayal kurmayı bırakır veya olumsuz hayal kurarlar.

Bilinçaltı kayıtları nasıl dönüşür:

Bilinçaltında zaman kavramı yok. Bilinçaltı zamanı algılamaz, o zamansızdır.

Bilinçaltından enerjiyi, bilgiyi, her şeyi çekebilirsin. Yaşanmış olan her şeyi elini uzatıp oradan alabilirsin.

Subliminal Nedir? 

Bilinçaltını fark ettirmeden etkileme yöntemi ve bilimselliği kanıtlanmış. Gözümüzle göremediğimiz, kulağımızla duyamadığımız fakat beynimizle alğılayabildiğimiz mesajlarla karşı kayşıya kalma durumu.

Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri subliminal mesaj örneklerindendir.

Marka ve ürünlerin pazarlamasından toplumun ilgi , ihtiyaç ve algısını değiştirmeye kadar birçok konuda kullanılmaktadır.

Bir kişiyi kurumu ya da ürünü kötü göstermek için o şey ile kötü olan bir nesnenin aynı temada işlenmesi subliminal mesajın en yaygın kullanılma şeklidir.

Bilinçaltı Nedir, Nasıl Çalışır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır