Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Camilerdeki Merkezi ezan ve Vaaz Sistemi

Ana Sayfa » Karma » Camilerdeki Merkezi ezan ve Vaaz Sistemi
Camilerdeki Merkezi ezan ve Vaaz Sistemi

camilerde-merkezi-sistem-uygulamasi-kaldiriliyor-Camilerdeki bu sistemin amacı diyanet işlerinin yada başka birilerinin din işlerini kontrol altına alması ve insanları istediği gibi yönlendirmek istemesinden kaynaklanabilir?

Eskiden ezan çıplak sesle okunur ve bu ses kafirlerin dahi kalbini yumuşatır islama girmelerine vesile olurdu, Şimdi ise kulakları tırmalayan bir hoparlör sesi ile zaten imanı zayıf olan  kişileri bile dinden soğutmaya itmektedir, bu sayede hem imamlarımız hemde müezzinlerimiz tembelliğe alıştırılıyor.

Normal vakit namazlarında imamlar namazı kıldırıp hadi eyvallah dercesine kapıya kilit vuruyorlar, yahu durun iki sohbet edin insanları irşad edin nedir bu memurluk, siz kendinizi memur sanmayın sizin bir sözünüzü senet kabul eden o kadar talip varki onları doğru yola kavuşturmak için birazcık gayret edin.

Cuma günleri Camii ye giriyoruz hoparlörden birileri vaaz ediyor vaaz bitimde,  ben bilmem nerenin müftüsü yada yardımcısıyım diyor? Hayu nerden bilelim biz inmisin,  cinmisin, erkekmisin kadınmısın, sarhoşmusun, ayıkmısın yada bir kaset atmışlar tüm türkiyeye dinletiyorsunuz ne bilelim biz?

Bu arada imamda oturur hutbeye çıkınca oda eline tutuşturulan kağıdı okur hutbe biter, Valla çok zahmet oluyor sizlere,  Robot gibi imamlarımız var Eline kağıda yaz ver doğru yanlış fark etmez imam okur cemaat uyar sonrada dini beğenmeyen bir sürü ahmak çıkar ortaya, insanlara ne ekersen onu biçersin. Ama bu işin arkasında çok büyük oyunlar olduğunu unutmayın.

 

Camilerdeki Merkezi ezan ve Vaaz Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

nurullah14 Mart 2013

bunu yapana hellal olsun çocuğu olmasın

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır