Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çiftleştikten Sonra Eşini Yiyen Peygamber Devesi

Ana Sayfa » Hayvanlar » Çiftleştikten Sonra Eşini Yiyen Peygamber Devesi
Çiftleştikten Sonra Eşini Yiyen Peygamber Devesi

Peygamber Devesi Hakkında Geniş Bilgi

Genellikle güney ülkelerinde ve ılımlı iklimi olan kuzeysel ülkelerde görülen çekirgeye benzer, iri böceklerdir. İnce ve yassılmış vücutları ve daima fazlasıyla uzamış ön göğüsleriyle garip bir görünüşleri vardır. Bu böcek, iki duyargası, iki iri petek gözü, ayrıca alnında üç sade gözü olan kafasını yerinden kıpırdatmadan istediği yöne çevirebilir.

Yaklaşık 1800 farklı türü bulunan peygamber devesinin boyu 1 santimetreden 25 santimetreye dek değişim göstermektedir. Kutuplar dışında, dünyanın hemen her bölgesinde yaşayan peygamber devesinin yaygın olarak görüldüğü yerler tropikal ve güneşli iklimin yaşandığı bölgelerdir.

Çiftleştikten Sonra Erkeğini Yer

Türlerine göre açık kahverengiden,parlak yeşile dek değişim gösteren renkleri genellikle çevrelerinde bulunan otların,yaprakların,çiçeklerin ve dalların rengiyle uyum içindedir.Egzotik lavanta ve pembe orkideye benzer renklerde olan en güzel türleri Güney Asya da yaşar. Bunlundukları ortama uygun renklerde olmaları, hem düşmanlarından gizlenmelerine,hem de avlarını kolaylıkla yakalamalarına yardımcı olur.

Peygamber develeri etçildir. Bitkilerin dış yaprakları arasında gizlenerek gelen geçen böceklere pusu kurarlar. Avlarını daha iyi tutabilmeleri için, ön bacakları, kenarları dikenlerle silâhlı bir çift güçlü kıskaç halini almıştır. Peygamber devesi avını beklerken, bu kıskaçlarını sanki dua edermiş gibi önüne tuttuğu için, birçok dillerde dua eden mantis diye adlandırılır.

İyi gelişmiş kanatlarına rağmen, peygamber develeri iyi uçucular değillerdir. Bununla beraber bazı Amerika türleri binaların yirminci kat hizalarında görülmüşlerdir. Eğlenceli bir evcil hayvan olurlar. Sahiplerinin parmaklarından yiyecek alanları çok görülmüştür.

Peygamber Devesi Dövüş Tekniği

Çiftleştikten Sonra Eşini Yiyen Peygamber Devesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır