Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Cilt’deki Çil lekelerine Son!

Ana Sayfa » Kadinca » Cilt’deki Çil lekelerine Son!
Cilt’deki Çil lekelerine Son!

Genelde açık tenli ve hassas ciltli kişilerde görülen çil, yazın güneş yanmasıyla daha da çoğalır ve büyür. Yüzde, kollarda, sırtta ve göğüslerde daha çok görülen çillerden kurtulmanız için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz tedavi yöntemlerini paylaşıyoruz sizlerle.

Yüzdeki Çilleri Yok Etmek İçin;

1 çay bardağı çiğ sütün içerisine, 1 adet salatalığı doğrayın. 2 saat bekledikten sonra salatalığın özü süte geçmesi için tülbentle sıkarak süzün. Elde edilen süt ile yüz sık sık pansuman yapın. Bu uygulamayı 10-15 gün sürekli tekrarlayın. Çillerinizin geçtiğini göreceksiniz. Bu süreçte ve her zaman gülsuyu ile her akşam-sabah yüzünüzü temizleyin. (Bu kür tarifi Ahmet Maranki’ye aittir.)

Maske 1: Limon suyunun çil tedavisinde önemi kanıtlanmıştır. Limon suyunu direk yüzünüze sürmeyin. Pamukla ya da parmak uçlarınızla cildinize yavaş yavaş yedirin.

Maske 2: Maydonoz suyunu eşit miktarda portakal ve limon suyu ile karıştırın. Nemlendiricinizden önce cildinize yedirerek sürün. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Maske 3: Keten tohumunun da çillerin kaybolmasında önemli bir yeri vardır. Bir miktar keten tohumunu kaynatın. Ortaya çıkan yumuşak tonlarda suyu çillere masaj yaparak uygulayın. Ciddi sonuçlar elde edeceksiniz.

Cilt’deki Çil lekelerine Son! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Streç Film İle Zayıflama

Streç Film İle Zayıflama 30 Aralık 2017

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır