Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Ana Sayfa » Sağlık » Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli
Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Genellikle kadınların tercih ettikleri lazer epilasyonu aslında erkeklerinde sıklıkla tercih ettiğini söylemek gerek. Hatta şunu söylemek gerekir ki erkeklerin kadınlara göre lazer epilasyonu daha verimli geçmektedir. Çünkü erkeklerde kıl kökleri daha kalındır ve lazer ışınlarının etkimesi daha kolaydır. Bu yüzden kadınlara göre erkekler lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bu uygulamadan daha çok memnun olmaktadırlar.

Erkeklerin çoğunda genellikle kıl problemi bulunmaktadır ve çoğu erkek vücudunun belli bölgelerinde çıkan kıllardan dolayı rahatsız olmaktadır. Vücutta çok fazla çıkan kıllar görünüm itibariyle de estetikliği bozmaktadır. Erkeklerin rahatsız olduğu bu kıllar genellikle sırt, boyun, omuz, göğüs ve sakal üstünde sıkça bulunmaktadır. Bu kılları yok etmek için kullanılacak en iyi yöntem lazer epilasyondur. Çünkü ağda kıl köklerinin kalın olması dolayısıyla çok fazla acı vermektedir ve düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyonda ise 1 defaya mahsus yapılan yöntem hayatın devamında kılları problem olmaktan çıkarmaktadır.

Lazer epilasyon yaptıracak erkeklerin dikkat etmesi gereken konulardan bahsetmemiz gerekirse:

  • Lazer epilasyon erkeklerde vücudun tamamına uygulanabilecek bir yöntemdir.
  • Erkeklerin en çok lazer epilasyon yaptırdıkları bölgeler sırasıyla; sakal üstü, kaş ortası, omuz başları ve göğüs bölgeleridir.
  • Lazer epilasyona girecek olan erkeklerin epilasyondan önce solaryum ve güneşlenmeden uzak durmaları gerekmektedir.
  • Lazer epilasyondan sonra güneş ışınlarından kaçınmak gerekmektedir. Ayrıca epilasyonun etkisi geçene kadar solaryuma da girilmemelidir.
  • Ayrıca epilasyonu uygulayan doktorun önerisine göre ılık suyla duş alınmalı ve bir süre kese ve peeling’den uzak durulmalıdır.
  • Lazer epilasyonu uygulanmadan kısa bir süre önce cildinizi nemlenrimeniz halinde kıllar daha rahat dökülecektir.
  • Lazer epilasyon seans süreleri uzatılmaması tavsiye edilir. Ortalama olarak 2 ayda bir yüz bölgesinde ve 1.5 ayda bir de vücut bölgesinde seansların uygulanması makul görülmektedir.
  • Lazer epilasyon seanslarının uygulama süreleri vücudun bölümlerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak sakal üstü 5 dakika, sırt 30 dakika, ense bölgesi 5 dakika, tüm yüz bölgesi 15 dakika, bacaklar 1 saat olmak üzere değişiklik göstermektedir.

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır