Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Hashtag Artık Mobilde

Ana Sayfa » Bilim » Facebook Hashtag Artık Mobilde
Facebook Hashtag Artık Mobilde

facebook-hashtag-artik-mobilde-51ce0a9485d10Facebook, hashtag özelliğini mobil platformlara da taşıdı.


Facebook, geçtiğimiz haftalarda uzun süredir beklenen hashtag özelliğini web üzerinden yayınlamıştı. Sosyal ağların en kuvvetli öğelerinden biri olan hashtag bugün itibariyle Facebook’un mobil sitesi için de geçerli oluyor. Aynı zamanda Facebook, aranan ya da tıklanan hashtag’lere benzer hashtag’leri de kullanıcılarına gösterecek.

Hashtag kullanımını platformuna eklemesiyle Facebook, hashtag kullanımının sınırlarını genişletmeye devam edecek gibi görünüyor. Techcrunch‘ın haberine göre Facebook hashtag’lere tıklayabilme özelliğinin yanı sıra arama çubuğunun hemen altında benzer etiket önerisi de sunacak.

Twitter’da olduğu gibi artık Facebook’ta da benzer hashtag’ler görüntülenebiliyor. Kullanıcılar bir hashtag’i aradıktan ve görüntüledikten sonra, hashtag ile alakalı diğer hashtag’lere de ulaşabilecekler.

Facebook’un mobil sitesi m.facebook.com’da da hashtag kullanımı artık aktif oluyor. Mobil kullanıcılar da telefonlarından Facebook’un hashtag’lere tıklama ve paylaşımlarında yer verme şansına sahip oluyor. Daha önce web üzerinde bulunan özelliği yetersiz bulan mobil kullanıcıların, istekleri yanıtsız kalmamış görünüyor.

 

Facebook Hashtag Artık Mobilde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır