Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ferdi Kaza Sigortasının Faydaları

Ana Sayfa » Ekonomi » Ferdi Kaza Sigortasının Faydaları
Ferdi Kaza Sigortasının Faydaları

Ferdi kaza sigortası kişileri yaşanılacak olası bir kaza durumuna göre güvence altına alır. Ferdi kaza sigortası, poliçe kapsamında tanımlanan bir kaza sebebiyle kişinin ölümü, geçici veya sürekli olarak iş görme durumunu kaybetmesi durumunda kişiyi güvence altına alır. Bu kapsamda kişiye toplu para ya da belirlenmiş bir süre boyunca aylık ya da üç aylık olarak ödeme yapılır.

Poliçe yıllık olarak yenilenmektedir. Poliçeler eğer sigortacının istememesi durumunda yenilenmeyebilir. Poliçe düzenlenirken kişinin mesleği önemli bir risk unsuru oluşturmaktadır. Poliçeler herhangi bir işte çalışmayan kişiler içinde uygulanmaktadır. Kişiler, gösterdiği teminat neticesinde bir başka üzerine de poliçe yaptırabilmektedir. Sigorta teminat limiti, yaş ve meslek gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Poliçe üzerinde yazılı teminat miktarı tüm dünya üzerinde geçerli olmaktadır. Poliçeler bir yıl veya bir yıldan kısa süreli olarak yapılabilmektedir. Yaşanılacak olası bir kazaya karşı kendinizi ve yakınlarınızı güvence altına almak için ferdi kaza sigortası son derece önem taşımaktadır. Kaza sigortası kapsamında, tedavi ve hastane masraflarının yanı sıra kaza sonucu oluşan maddi kaybınızda karşılanmaktadır. Özellikle bir sakatlık ya da ölüm olduğu zaman, poliçe üzerinde belirtilen ödeme gerçekleştirilir. Ölüm durumunda ödeme işlemi kişinin yakınlarına yapılmaktadır.

Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalıyım?

Kaza sigortası hizmetinden 18 ve 60 yaş arasındaki tüm vatandaşlar yararlanabilmektedir. Kaza sigortası yaptırdığınızda 65 yaşına kadar otomatik olarak yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yaşınız 60 üstü olduğunda ise teminat tutarında yükselme imkânı sağlanmamaktadır. Ferdi kaza sigortası kapsamında yaşanılan ölüm, sakatlık, hastane masrafı gibi tüm ödemeleri alabilmek için gerekli evrakları bulundurmakta gerekmektedir. Gerekli evraklarla ödemeler tahsil edilebilmektedir.

Günümüzde yoğun araç sayısıyla trafikteki araç sayısının ciddi artış sağlaması ve trafik kuralları dışında araç kullananlara karşı kaza durumları yaşanmaktadır. Araç kullanımında bir kaza yaşamamak sadece kişiye bağlı değil çevresindeki sürücülere de bağlıdır. Özellikle çevresindekilerin yapacağı hatalar büyük kazalara neden olabilirken, ferdi kaza sigortalarıyla bu kazaların ciddiyetine bağlı olarak kendinizi ve yakınlarınızı güvence altına almanız son derece önem taşır. Güvenceniz için kaza sigortalarına gereken önemi göstermeyi unutmayınız.

Ferdi Kaza Sigortasının Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır