Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

 Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Ana Sayfa » Programlar »  Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?
 Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Game Booster adlı program, bilgisayarımızda oynayacağımız oyunların daha kolay çalışması için hazırlanmış bir uygulamadır. Bu programın nasıl çalıştığından bahsetmemiz gerekirse, şu şekilde anlatabiliriz. Game Booster, oyunun açık olduğu esnada ve tüm oyun süresince, arka plandaki tüm ikinci parti uygulamaları devre dışı bırakarak, kapatıyor ve bu sayede RAM belleğine çok yük binmediği ve rahatladığı için, oyunu daha rahat oynamamız için olanak sağlıyor. Böylece oyun oynarken yaşadığımız donma ve takılma problemleri ortadan kalkmış oluyor.

Yine de bilmeliyiz ki, eğer bilgisayarımız bir oyunu çalıştıramıyorsa, Game Booster sayesinde bu oyunu bilgisayarda oynatmamız mümkün değildir. Sistemimiz oyun için yeterli değilse, böyle bir gelişmenin olması ve oyunun oynanabilmesi sağlanamaz. Game booster, sahip olduğumuz donanımları oyun için kullanır, ya da boşa çalışır durumdaki uygulamaları durdurarak, bilgisayarımızı meşgul etmesini engeller.

Game Booster nedir, nasıl çalıştırılır, daha detaylı anlatmamız faydalı olacaktır. Bunun için öncelikle Game Booster uygulamasını bilgisayarımıza indirelim. İşlemi tamamlayıp kurduktan sonra karşımıza bir pencere açılacaktır, bu pencerede kırmızı bir karenin içerisinde “Ekle” yazısını göreceğiz. Bu bölüme tıkladıktan sonra, seçme ekranı açılacaktır. Buradan, sisteme yüklü olan herhangi bir oyunu seçebiliriz. Şimdi kısayolu veya exe’yi seçelim ve” Aç” butonuna tıklayalım. Bu sayede Game Booster’a seçtiğimiz oyun yüklenir. Artık “güçlendir ve başlat” kısmına tıklayarak oyunumuzu başlatabiliriz.

Oyunumuzu oynadığımız süre boyunca Game Booster gereksiz uygulamaları kapatacak ve oyunumuz bittiğinde, bilgisayarımız önceki durumuna geri dönebilecektir. Bu sayede oyunumuzu kesilmeden, donmadan rahatlıkla oynayabileceğiz.

Game Booster İndir

 Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır