Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gelincik hayvanları kinci mi?

Ana Sayfa » Hayvanlar » Gelincik hayvanları kinci mi?
Gelincik hayvanları kinci mi?

Gelincikler Hakkında Detaylı bilgi

Gelincikler çok hızlı hareket eden canlılardır. Hareketleri o kadar atik ve akıcıdır ki, gelinciğin bulunduğu alanı dikkatle gözleyen bir kimse bile gelinciğin hareket ettiğini güçlükle fark edecektir.

Gelincik hızla yol kenarındaki çalılara dalar ve yiyecek bir şey olması ihtimaliyle her deliğe, her yarığa kafasını sokarak yolunda ilerler. Bu grubun hepsi yırtıcı hayvanlardır. Öyle ki kendilerinden büyük, tek başına dolaşan hayvanları dahi kolaylıkla öldürebilirler. Gelinciklerin bazı türleri kış ayları için postlarını değiştirirler.

Kuzey Amerika’daki Least gelinciğinin ve Kuzey Avrupa’da yaygın olarak bulunan Avrupalı Gelinciğin tüylerinin rengi kışın beyaza döner. Bazı diğer Asya türleri de daha açık renk bir posta bürünürler. Koyu tüyleriyle karda kolay bir av olabilecek gelincikler Allah’ın onlara verdiği bu özellik sayesinde kışın güven içinde hareket ederler.

Gelincik Hayvanları Aslında Sandığımız Kadar Tehlikeli Değildir Fakat Gerçekden Kinci Yaratıklardır. Hatta Dünyanın En Kinci Hayvanı Diyede Geçer. En çok Sevdikleri Yiyecekler Yumurta Ve Güvercin Kanıdır Güvercinleri Direk boğazdan Isırarak Öldürür Daha Sonra Kanını İçerek Kendini Besler Adeta Kanatsız (Yarasa) Kan Emicidir. sıkıştırıldıkları Zaman İnsanlara Bile Saldırabilirler. Bunların Zehiri Üstelik Hiç bir Yılında yoktur. Direk Felç Ediyor.  Bunun yanı sıra yavru iken alıp beslendiğinde bir kedi kadar uysal bir köpek kadarda sadık bir hayvan olduğu biliniyor.

Küçük Gelincik Tavşan Avlıyor

Gelincik hayvanları kinci mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Margie23 Kasım 2011

That saves me. Thanks for being so sensblie!

melisa04 Haziran 2014

peki yuvasını bozarsak veya ona taş atarsak bize ne yapar bu arada tşkr

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır