Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Her Suçlu İçin Ayrı Kelepçe Kullanılacak

Ana Sayfa » Bilim » Her Suçlu İçin Ayrı Kelepçe Kullanılacak
Her Suçlu İçin Ayrı Kelepçe Kullanılacak

Emniyet Genel Müdürlüğünün yeni projesiyle, polisin en önemli techizatlarından biri olan demir kelepçeler, yerini plastik kelepçelere bırakacak.

Proje kapsamında, öncelikle hırsızlık ve gasp gibi asayiş suçlarıyla mücadele eden polisler plastik kelepçeyi taşıyacak. Polis, demir kelepçeleri techizat kemerinde değil, polis merkezlerinde bulunduracak. Demir kelepçeler, suçu kesinleşmiş kişilerin nakillerinde kullanılacak. Suçu kesinleşmemiş kişilere ise plastik kelepçe takılacak. Yeni kelepçeler sayesinde, polislerin techizat kemerlerinde taşıdığı yük de azalacak.

Emniyet yetkilileri tek kullanımlık kelepçelerin hijyen açısından da faydalı olacağını belirtiyor. Mevcut kelepçeler, birden fazla suçlu için kullanılabiliyor. Yeni uygulamada polis, suça karıştığı belirlenen kişiye taktığı plastik kelepçeyi polis merkezine gidince kesecek, çöpe atacak.

Poliamid malzemeden imal edilen plastik kelepçeler, esnek ve dayanıklı bir gövdeye sahip. Emniyet yetkilileri, yeni kelepçelerin metal kelepçeler kadar sağlam olduğunu vurguladı.

Yazıyı Oylayın?

Her Suçlu İçin Ayrı Kelepçe Kullanılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır