Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İnternette En Büyük Endişe Güvenlik !

Ana Sayfa » Bilim » İnternette En Büyük Endişe Güvenlik !
İnternette En Büyük Endişe Güvenlik !

internette-en-buyuk-endise-guvenlik-51d1fbc2c5cc3Türkiye’de internetin güvenlik endişesi nedeniyle ‘çok sınırlı’ kullanıldığı ortaya çıktı.

 

Sosyal paylaşım sitelerine yasak tartışmasının sürdüğü bir dönemde Türkiye’de internetin güvenlik endişesi nedeniyle ‘çok sınırlı’ kullanıldığı ortaya çıktı.

Kalkınma Bakanlığı, Türkiye’de bilgisayar kullanımının düşük gelirli ülkeler seviyesinde olduğunu belirledi. Bireysel kullanımın geride kalmasının en önemli nedeni olarak da düşük donanım, yüksek ücret ve güvenlik endişesi gösterildi. Buna göre gelişmiş ülkelerde yüzde 66, gelişmekte olan ülkelerde ise yüzde 19 civarında olan akıllı telefon kullanımı Türkiye’de yüzde 16’da kaldı.

MALİYETLERİ ARTIRDI

Bu da bilgisayar, akıllı telefon ve tablet kullanımı son yıllarda artmasına rağmen Türkiye’nin kişi başına geliri bakımından aynı gelir grubundaki ülkelerden daha geride cihaz kullanım oranlarına sahip olduğu ortaya çıktı. Bunun en önemli nedeni olarak da donanım üzerindeki vergilerin fiyatlar üzerinde yaptığı yüzde 33’lük maliyet artışı gösterildi.

Buna göre donanım kullanımının düşüklüğü yazılım talebini ve arzını sınırlıyor. Türkiye’de çocukların, gençlerin ve ebeveynlerinin internetin güvenli kullanımı becerileri Avrupa’daki akranlarına göre çok daha düşük seviyede olduğu da belirlendi. Ayrıca Türkiye’de kayıt dışı yazılım oranının yüzde 42’lik dünya ortalamasından yaklaşık 20 puan üzerinde olduğu tespit edildi.

Yazıyı Oylayın?

İnternette En Büyük Endişe Güvenlik ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır