Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kimyasal Peeling Nedir? Zararlı mıdır?

Ana Sayfa » Kadinca » Kimyasal Peeling Nedir? Zararlı mıdır?
Kimyasal Peeling Nedir? Zararlı mıdır?

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Deriye solüsyon uygulaması olarak bilinen kimyasal peeling, deriyi gençleştirmek ve canlandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca sivilce ve akne izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, cildi iyileştirmek için yapılan bir solüsyondur. Peeling işlemi cildin yıpranmış, canlılığını kaybetmiş üst kısmının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt kısımlarında tekrardan bir oluşum sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha canlı, daha parlak ve daha genç görünen bir sağlıklı ve homojen derinin oluşumunu sağlar.

Günümüzde oldukça kullanılan bir tedavi olan kimyasal peeling, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına sebep olan bir tür uygulamadır. Akne izleri, kırışıklıklar, lekeler ve istenmeyen durumların önüne geçilebilmesi açısından cilt yenileme uygulamaları kullanılmaktadır. Kimyasal peeling’deki asıl amaç derinin üst kısmında bulunan istenmeyin tabakayı ortadan kaldırıp, yerine sağlıklı, canlı bir deri tabakasının oluşumunu sağlamaktır. Ayrıca daha nemli ve daha verimli bir cilt elde etmektir. Kimyasal peeling genellikle tercih edilmesi gereken glikolik laktik ve meyve asitlerini bünyesinde barındıran ‘’ AHA ‘’ dır. Doğal besinlerden elde edilen değerlerin doğal asitler ve yüseysel peeling maddesi olarak kullanılmalıdır. Trikloroasetik asit ile orta derinlikte, fenol ile daha derin peeling uygulanır.

Kimyasal Peeling İşlemi Sayesinde;

  • Gözüm alt kısımlarında ve ağız çevrelerindeki ince görünümlü kırışıklıklar
  • Güneş ışınlarının ve genetik sebeplerden dolayı yaşlılık belirtileri ve ciltte bozulma
  • Akne izleri
  • Güneş lekeleri, yaşlılık belirtileri, çiller, hamileliğin ve doğum kontrol ilaçlarının sebep olduğu lekelerin tedavisinde oldukça önemli bir yöntemdir.

 

Cilt iyileştirme işlemi sırasında yabancı bir yanık uyarısı görülmektedir. Bu sahte bir yanık yarasıdır ve deri altındaki kısımda onarım mekanizmalarını harekete geçirmek için bir uyarıdır. Bu uyarı sayesinde deri altındaki kısım daha genç ve daha diri tutulur. Bu sayede deride bir canlılık ve iyileşme gerçekleşir. Bu işlem yüz dışında boyunlarda ve ellerde yapılabilmektedir. Peeling işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Deri tabakasının en üst kısmında bulunan yağlardan arındırıldıktan sonra seçilen solüsyon ve uygulamanın derinliğine bağlı olarak yüzde bekletilen solüsyon nötrolize edilir. Kimyasal peeling işlemi uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Kimyasal Peeling Nedir? Zararlı mıdır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır