Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

köpekler çiftleşirken neden kitlenir

Ana Sayfa » Hayvanlar » köpekler çiftleşirken neden kitlenir
köpekler çiftleşirken neden kitlenir

Köpekler arka arkaya çiftleşir, doggy style (köpek stili) ile değil. Bİr köpeğin üzerinde gidip gelen bir köpek gördüğünüzde bu aslında bir üstünlük hareketidir. Boşalma pek nadir ger­çekleşir.

Bu yüzden komşunuzun köpeği, cinsel ilişkiye girmek için çocukların bacaklarını tercih ediyor gibi görünür. Aslında bu cinsel bir davranış değildir; amaç bir topluluk içinde kendine yer edinmektir ve öncelikle topluluğun en küçüğünü seçer.

Köpekler aslında arkadan birleşerek çiftleşirler, fakat daha sonra bacaklarından birini partnerlerinin üstünden geçirirler; böylece arka arkaya gelmiş olurlar. Bu olunca erkek köpeğin

penis ucu (bulbus glandİs) kan pompalanarak şişer ve bu da geri çekilmeyi imkânsızlaştırır.

Buna “düğümlenme” denir. Bu durum sperm sızmasını en­gellemeye yarar: “Sperm rekabeti ”ne klasik bir örnek ya da di­ğer köpeklerin genetik materyallerini dışlama. Boşalma olana kadar bir iteleme süreci yaşanır ve sonucunda penis küçülür, böylece köpekler birbirinden ayrılabilir.

İlk kez cinsel ilişkiye giren köpekler, birbirlerine kenetlen­diklerini fark edince bazen ters tepki verebilirler. Böyle du­rumlarda itişmeler ve çıkan kesik havlamalar romantik bir an­dan ziyade kavga gibi görünür.

köpekler çiftleşirken neden kitlenir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Andie23 Kasım 2011

It’s really great that ppeole are sharing this information.

murat23 Ocak 2013

kitlenmezseler çifleşmiş olmazlarmı illa kitlenmelerimi lazım ? acil cevap

ayşe27 Nisan 2013

benm dişi ingiliz cocker bi köpegim var dşarda besliyodk bi dalgınlıkta yanına bi köpek gelmiş bn gördüm hemn dgr köpegi kovmaya çalştm kitlendiler hiç bi şekilde ayrlmadı 2 dk ole durdu sonra köpk gitti şimdi acaba hamilelik riski nedir hamile kalmasını istemiyorm:(

priamous06 Ocak 2016

Kesin hamile …

isimsiz08 Mayıs 2014

hamile kalma ihtimali yok köpgınızı kontrole getirin hamıle kalırsa en asa 7 yavru yapabilri 😀

baban.24 Haziran 2014

Benim 4 yaşında kangalim var toplam 65 kg ve sokak köpegiyle çiftleşti birbirine kitlendiler hala dışarda kitliler ne yapcam amk dede olmak için çok genç’im?

berk21 Temmuz 2014

kitlenmeleri çiftleşmenin sadece özel bir hali bence yani kitlendiğin de dişi köpekte müsaitse her türlü hamile kalır. AYŞE .

Onur23 Mayıs 2017

Benim labrador köpegim ciftlesti kendi ırkıyla ve 15 dakika yakın kitlendiler bunu ertesi günde yapıldı ve yine kitlendiler hamile kalma olasılığı varmi

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır