Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kur'an'ı 'Hafız Kalem' Öğretecek

Ana Sayfa » İslam » Kur'an'ı 'Hafız Kalem' Öğretecek
Kur'an'ı 'Hafız Kalem' Öğretecek

Tesis Müdürü Ali Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren tesiste 162 çeşit Kur’an-ı Kerim basıldığını söyledi.

Kur’an-ı Kerim’e hizmet noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını vurgulayan Yıldız, bu anlamda geçen aylarda Kur’an Kerim’deki 6 bin 666 ayetin tamamının yer aldığı “hafız kalem” adı verilen, 114 hafızın seslendirdiği elektronik kalemi ürettiklerini kaydetti.

Oldukça talep gören kalemi geliştirmek ve kişinin, öğreticiye gerek duymadan Kur’an-ı Kerim’i tevcitli şekilde öğrenebilmesini sağlayacak yolları araştırdıklarını anlatan Yıldız, yaptıkları çalışmalar sonucunda elektronik kaleme yeni programlar yüklediklerini ve satışa sunduklarını belirtti.

Kur’an-ı Kerim’in Arapça olmasından dolayı tecvidin çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti: “Yani harflerin uygun şekilde ağızdan çıkması gerekiyor. Harflerin doğru çıkmaması halinde mana bozulacağı için tecvit çok önemli. Yeni çıkan kalemin en büyük özelliği de harfleri ve kelimeleri tecvitli okuyabilmesidir.

Hiç bilmeyen bir insan tevcitli şekilde Kur’an-ı Kerim’İ bu kalemden öğrenebilir. Tecvitli şekilde harfleri tek tek dinleyip, kendinizin okuduğunuzun doğru olup olmadığını görebiliyorsunuz. Kalem, Elifba’dan başlayıp Ku’ran-ı Kerim’e kadar gidiyor. Harfleri bile bilmeyen bir insan rahatlıkla Kur’an’ı öğrenebiliyor.”

Yıldız, kalemde ayrıca kelime okuma, 1 ayet 1 meal, okuduğunu tekrar dinleyebilme, okuduğunu kaydedebilme özelliklerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Kur'an'ı 'Hafız Kalem' Öğretecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Vesvese Nedir ?

Vesvese Nedir ? 31 Ekim 2014

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır