Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Maydanoz Suyunun Faydaları

Ana Sayfa » Bitkiler » Maydanoz Suyunun Faydaları
Maydanoz Suyunun Faydaları

maydonoz_suyunun_faydalariTaze maydanoz suyu böbrek idrar kesesi ve idrar yolu iltihaplarını ve tahrişleri ni yatıştırır.

Ağrılara ,süt emziren kadınların göğüslerinin  tıkanmalarında  ve böcek sokmalarında lapa olarak faydalanılır.

Maydanoz suyu sayesinde düzenli kullanımla vücuttaki yağlar yakılarak zayıflama sağlanabilir. Yaşlanma karşıtı olarak, daha parlak ve genç görünümlü bir cilt için de tüketilebilir. Maydanoz suyunun faydası da karaciğere olan faydasıdır.

Maydanoz kürü sayesinde karaciğerdeki yağlanma önlenebilir.
Maydanoz suyunun metabolizması hızlandırması ile birlikte hemen bir zayıflama görülebilir.

Ancak bu geçici bir zayıflamadır. Bu zayıflama esnasında vücuttan su atıldığı için zayıflamak isteyen kişi zayıflıyorum zanneder. Yararlı olması için tüketime devam edilmelidir. 1 hafta sonunda zayıflama görülmeye başlar.

Hazırlanışı:

Maydanoz suyu hazırlamak için yarım demet maydanozu sapları ile birlikte ayıklayın ve yıkayın. Sararmamış olmasına dikkat edin rengi yerinde olmalıdır. Uçları kahverengileşmiş ise saplarını kesiniz. 2 su bardağı su içinde yavaş ateşte 2/3 dakika kaynatıp 10 dakika demleyin. Sıcak ya da ılık olarak tüketebilirsiniz.

Bir diğer maydanoz suyu hazırlama yolu ise maydanozları mikserden yaklaşık 1 dakika boyunca geçiririz. Mikserden geçirdikten sonra de bir tülbent veya tül yardımı kullanarak süzünüz. İçilmeye hazırdır.

Maydanoz Suyunun Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır