Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meğer 'Diet Cola' Yalanmış!

Ana Sayfa » Sağlık » Meğer 'Diet Cola' Yalanmış!
Meğer 'Diet Cola' Yalanmış!

Sofraların vazgeçilmezlerinden biri olan diyet içeceklerin büyük risk taşıdığı iddia edildi.

ABD'deki Purdue Üniversitesi'nden Profesör Swithers, özellikle yapay şekerli içeceklerin sağlıklı mesajı verilmesine çok rastladıklarını belirterek, "İçeceklerde kullanılan bu maddeler, özellikle beyinde büyük zararlara neden oluyor. Obeziteyi de çağırıyor" dedi.

Uzmanların bu konudaki düşünceleri de şöyle:

Maalesef Lobi Çok Güçlü  

Düşük kalorili diyet içecek tüketenler ya daha fazla yiyor ya da daha az enerji harcıyor. Aspartam, obezite, tansiyon, kalp hastalıkları ve diyabeti çağırdığı gerçek.

Yapay tatlandırıcı içeren diyet içecekleri tüketenlerin kalori açlığı çekerek bunu telafi etme yoluna gittiği ve sonuçta kilo aldıkları kanıtlandı." Ancak aspartam konusunda, çok güçlü bir lobinin olduğuna ve bunun önüne geçilemediği de iddialar arasında.

Bir Kamyon Şeker Gibi

UZMANLAR, aspartam maddesi hakkında çok ilginç yorumlara yer veriyor. Bir bavul aspartamın bir kamyon şekere denk geldiğni belirten uzmanlar, tüketicileri uyarıyor.

Aspartamın aşırı derecede kullanılmasının bir nedeninin de şekere göre çok daha ucuz olması gösteriliyor. ABD'de birçok profesör, yıllardır bu maddenin zararlarına dikkat çekiyor.

 

Yazıyı Oylayın?

Meğer 'Diet Cola' Yalanmış! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır