Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sağlıklı Uzun Yaşam İçin Alınacak Gıdalar

Ana Sayfa » Bitkiler » Sağlıklı Uzun Yaşam İçin Alınacak Gıdalar
Sağlıklı Uzun Yaşam İçin Alınacak Gıdalar

Vücudunuzu hastalıklardan korumak çok önemlidir. Sağlıklı hayat sürmek için bu ilk şarttır. Sağlıklı hayat demek daha uzun ömür demektir. Bu nedenle  vücudunuzu kanserden, kalp krizinden koruyan besinleri tüketmeniz tavsiye edilir. O besinlerin hangileri olduklarına bakalım.

BADEM: Her gün 20 – 25 gram badem yemeniz uzmanlar tarafından da tavsiye edilir. Badem hafızayı kuvvetlendirmekte yardımcı olan bir besindir. İçerdiği omega 3 besini sayesinde kanı temizler ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Badem aynı zamanda deri güzelliği için de önemlidir. Cildinizin temiz ve pürüşsüz olmasını sağlar. Damar tıkanıklığının da önüne geçen badem sağlık açısından oldukça yararlı bir besindir.

KAHVE: kahve de tüketmemiz gereken besinler arasında vardır. Parkinson ve şeker hastalıklarına karşı günde iki bardak kahve içmeniz tavsiye olunur. Aynı zamanda kahvenin ağrı kesici özelliği de vardır. Ama kahveni bol süt içmeniz daha fazla yarar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kahve diabete yakalanma riskini de azaltıyor.

PATATES: patates antioksidan açısından zengin bir besindir. Patates en yararlı besinler sıralamasında ilk 20 içinde yer alıyor. Kalp krizi ve diabete karşı büyük etkisi olan patatesi kızartarak tüketmek yerine haşlama patates yemeniz daha faydalı olurdu.

ÇAY: Çay kanser riskini azaltan bir besindir.  Hem yeşil çay, hem de siyah çay her ikisi oldukça faydalıdırlar. Aynı zamanda kadınlarda göğüs kanserini de önler.

TARÇIN: Tarçın sinir sistemini sakinleştiren önemli bir besindir. Kan şekerini düzenleyen bu besini tüketmeniz tavsiye edilir.

Sağlıklı Uzun Yaşam İçin Alınacak Gıdalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır