Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sarımsak Kokusu Nasıl Gider?

Ana Sayfa » Karma » Sarımsak Kokusu Nasıl Gider?
Sarımsak Kokusu Nasıl Gider?

Sarımsak çok faydalı bir besin olmasının yanı sıra kötü kokusu olması ile de tanınan bir besindir. Bu mucizevi bitkini yemeklerimizde ya da boş olarak yemenin sağlığa büyük yararları vardır. O hem yemeklerimize tatverir, hem de önemli vitaminlerle zengindir. Ancak sarımsağın bir kötü özelliği vardır ki, insanların onu tüketme isteğinden uzak tutuyor. Bu da tabi ki, onun kalıcı kokusunun olmasıdır.

Sarımsağı yiyen insanlar sarımsağın kokusunu bir türlü geçirememekte zorluk çekerler ve bundan çok fazla rahatsız olurlar. Uzmanlar sarımsak seven insanlar için bu kokunun kalmaması için sarımsak yedikten sonra bir bardak süt içilmesini öneriyorlar.

Sarımsak nefes ve tere çok kotü koku vererek sosyal yaşamda insanlara etki ederler. Bu özelliğine göre de bir çokları onun faydaları olduğu halde ondan imtina ediyorlar. Bunun sebebi ise bitkide bulunan mineralin özelliğidir. Bu mineral sindirim sistemimiz tarafından sindirilmediği için bu koku vücudumuza yayılarak kötü kokuya neden oluyor.

Uzmanların son yaptıkları bir araştırmaya göre sarımsak yedikten sonra 250 ml süt içen insanın nefesindeki pis koku %60 – 70 civarında azalıyor. Bu yüzden sarımsak yendiği zaman süt içmek kokunun gitmesine neden olacaktır. Yemeklerimizde ve normal olarak yemekten keyif aldığımız bu bitkiyi bu şekilde zararlı olan yanını bertaraf etmiş olabiliriz.

Sütün içerisinde bulunan enzimler sarımsağın kötü kokusunu alıyor ve hem nefesiniz de hem de ağzınızda oluşan kötü kokudan sizi kurtarıyor. Sarımsak lezzetle yediğimiz bir yemektir. Genel olarak insanlar ağız ve ter kokusunun önüne geçmek için süt değil de sarımsaktan uzaklaşırlar. Ancak bu yöntem ile bu kötü kokuyu engelleyebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın?

Sarımsak Kokusu Nasıl Gider? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır