Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar

Ana Sayfa » İslam » Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar
Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar

Ebu bekr radıyallahu anh diyor ki: Peygamber sallallahu aleyhi vessellem bir şey isterse: Allahümme hirli vahterli :Allah ım bana hayırı seç ve hayrı tercih et derdi.

Enes radıyallahu anhden: Rasulullah sallalahu aleyhi vessellem bana şöyle dedi: Ey enes bir şey yapmak istersen rabbine yedi kere istihare et. Sonra klbine ilk gelene bak. Zira hayr ondadır.

Enes radıyallahu anh diyor ki : Peygamber sallalahu aleyhi vessellemin başına bir şiddet geldiği zaman: Ya hayyü ya kayyum, birahmetike esteğis  Ey gerçek hayat sahibi ve her şeyi ayakta tutan Allah’ım, rahmetinden medet umarım.

Ebu hüreyye radıyallahu anh diyor ki: Peygamber sallalahu aleyhi vessellemi bir şey düşündürdüğü zaman başını göğe kaldırır:

Subhanallahil azim

Ulu Allahı tesbih ve tenzih ederim derdi. Sıkı dua etiği zamanda: Ya hayyu yakayyum, Eygerçek hayat sahibi ve her şeyi ayakta tutan (Rabbim )derdi.

Enes radıyallahu anh diyor ki : Peygamber sallallahu aleyhi vessellemin en çok duası şu idi: Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.

Allah’ım! Bize dünyada da iyilik ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru.

Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Vesvese Nedir ?

Vesvese Nedir ? 31 Ekim 2014

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır