Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar

Ana Sayfa » İslam » Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar
Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar

Ebu bekr radıyallahu anh diyor ki: Peygamber sallallahu aleyhi vessellem bir şey isterse: Allahümme hirli vahterli :Allah ım bana hayırı seç ve hayrı tercih et derdi.

Enes radıyallahu anhden: Rasulullah sallalahu aleyhi vessellem bana şöyle dedi: Ey enes bir şey yapmak istersen rabbine yedi kere istihare et. Sonra klbine ilk gelene bak. Zira hayr ondadır.

Enes radıyallahu anh diyor ki : Peygamber sallalahu aleyhi vessellemin başına bir şiddet geldiği zaman: Ya hayyü ya kayyum, birahmetike esteğis  Ey gerçek hayat sahibi ve her şeyi ayakta tutan Allah’ım, rahmetinden medet umarım.

Ebu hüreyye radıyallahu anh diyor ki: Peygamber sallalahu aleyhi vessellemi bir şey düşündürdüğü zaman başını göğe kaldırır:

Subhanallahil azim

Ulu Allahı tesbih ve tenzih ederim derdi. Sıkı dua etiği zamanda: Ya hayyu yakayyum, Eygerçek hayat sahibi ve her şeyi ayakta tutan (Rabbim )derdi.

Enes radıyallahu anh diyor ki : Peygamber sallallahu aleyhi vessellemin en çok duası şu idi: Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.

Allah’ım! Bize dünyada da iyilik ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru.

Yazıyı Oylayın?

Şiddet anlarında ve önemli işlerde okunacak dualar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Vesvese Nedir ?

Vesvese Nedir ? 31 Ekim 2014

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır