Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şifalı Yağların Faydaları Nelerdir?

Ana Sayfa » Bitkiler » Şifalı Yağların Faydaları Nelerdir?
Şifalı Yağların  Faydaları Nelerdir?

Doğanın bizlere sunmuş olduğu bitkilerin bir takım işlemlerden geçirilmesiyle ortaya çıkartılan bitki yağları sayısız hastalığının tedavisinde ve hastalıkların ortaya çıkarttığı şikayetlerde etkili olmaktadır.

Melisa yağının faydaları: sinir gerginliğine, strese, mideye, gaz şikayetine, nefes darlığına, romatizmaya, astıma iyi gelir.
Menekşe yağının faydaları: Saçların canlanmasına, deri hastalıklarına, cildin nemlenmesine ve saçların beslenmesine iyi gelir.
Mersin yağının faydaları: Gerginliğe, uykusuzluğa, adalelerin güçlenmesine, bronşite ve nefes darlığına iyi gelir:

Nane yağının faydaları: Mide bulantılarına, gaz şikayetlerine, hazmı kolaylaştırmaya, migren ve sinirsel baş ağrılarına, tıkalı sinüsleri açmaya ve sinirleri kuvvetlendirmeye iyi gelir.

Okaliptüs yağının faydaları: balgam sökmeye, soğuk algınlığına, iltihaplı sinüslere, yüksek ateşe, romatizma sorunlarına iyi gelir.
Papatya yağının faydaları: Güneş yanıklarına, yaraların iyileşmesine, ağrıların dinmesine ve boğaz iltihaplanmasına iyi gelir.
Pelesenk yağının faydaları: Romatizma ağrılarına iyi gelir.
Rezene yağının faydaları: Mideye, gaz şikayetlerine, hazımsızlık ve şişkinliğe, yaraların iyileşmesine, cildin beslenmesine iyi gelir.
Portakal yağının faydaları : Hazımsızlığa, cildin sıkılaşmasına, sivilce ve akne sorunlarına, kan dolaşımını düzenlemeye, sinirleri yatıştırmaya iyi gelir.

Zeytinyağının faydaları: Mideye, gaz şikayetlerine, hazımsızlık ve şişkinliğe, yaraların iyileşmesine, cildin beslenmesine iyi gelir.
Sarımsak yağının faydaları : Vücut mikroplarının ölmesine,yüksek tansiyonun düşmesine, iştahın açılmasına, hazmın kolaylaşmasına iyi gelir.
Sedirağacı yağının faydaları : Meme kanserine çok iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca vücuda masaj yapılmasında kullanılır.
Soya yağının faydaları : Kolesterolün düşmesine çok iyi gelir.
Susam yağının faydaları: Kirpiklerin, kaşların ve saçların beslenmesine iyi gelir. Ayrıca müshil olarak da kullanılır.
Tarçın yağının faydaları: Kirpiklerin, kaşların ve saçların beslenmesine iyi gelir. Ayrıca müshil olarak da kullanılır.

Vanilya yağının faydaları: Mideye iyi gelir, cinsel performansı arttırır.
Zambak yağının faydaları: Vücutta husule gelen ağrıların geçmesine, romatizmaya, sivilce ve selülit problemlerine iyi gelir.
Karabiber yağının faydaları: Hazmın kolaylaşmasını sağlar, iştahı açar, gaz şikayetlerine, romatizmaya, kramplara ve öksürüğe iyi gelir.

Kekik yağının faydaları: Hazmın kolaylaşmasını sağlar, iştahı açar, gaz şikayetlerine, romatizmaya, kramplara ve öksürüğe iyi gelir.
Keten yağının faydaları: Kolesterole, mideye, kabızlığa, sindirim sistemi iltihaplarına, hazmın kolaylaşmasına ve tahrişlere iyi gelir.
Greyfurt yağının faydaları : Cildin temizlenmesine, soğuk algınlığı, baş ağrısı ve halsizliğe iyi gelir.
Gül yağının faydaları : Cildin canlanmasına, açık yaraların kapanmasına, doğum lekelerine, alerjik ciltlere iyi gelir.
Hindistan cevizi yağının faydaları : Saçların dökülmesine, kas ağrılarına, bulantıya, kusmaya, hazımsızlığa ve eklem ağrılarına iyi gelir.

Isırgan yağının faydaları: Romatizma ağrılarına, saç dökülmesine, kirli kanın temizlenmesine ve hücrelerin yenilenmesine iyi gelir.
Kakao yağının faydaları: Bronzlaşmaya, doğum öncesi ve sonrasında cildin yumuşamasına iyi gelir.

Şifalı Yağların Faydaları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Venüs Sinek Kapan Bitkisi

Venüs Sinek Kapan Bitkisi 30 Aralık 2017

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır