Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Silinen Resimler ve Videoları Kurtarma Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Programlar » Silinen Resimler ve Videoları Kurtarma Nasıl Yapılır?
Silinen Resimler ve Videoları Kurtarma Nasıl Yapılır?

Recuva Nedir Nasıl Kullanılır?

Recuva bir kaza eseri veya bir bozulma eseri dosyalarını kaybeden ve bu dosyaları kurtarmak isteyenlerin faydalanabileceği son derece gelişmiş bir dosya kurtarma yardımcısıdır. Bilgisayarınız veya herhangi bir sürücü üzerinden dosyalarınız silindiğinde onları nasıl kurtaracağınızı düşünmek yerine, Recuva’yı kullanarak dosyalarınızı kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Recuva’nın aslında sözlükteki tam karşılığı kurtarıcı da denebilir. Nitekim, kaybolan veya silinen dosyaları kurtarma konusunda onun kadar iyisinin olmadığını iddia edebiliriz.

Recuva bizlerin yalnızca bilgisayarı üzerinde bulunan dosyaları kurtarmaya yardımcı olmuyor. Aynı zamanda USB sürücümüz veya MP3 Player’ımızdan tutun da dijital fotoğraf makinemizin içerisinde yer alan hafıza kartına kadar birçok alanda yardımcı oluyor. Oldukça kullanıcı dostu olan Recuva ile dosyalarınızı kurtarmak için tek yapmanız gereken dosya tipini seçmek. Kurtaracağınız dosya seçenekleri arasında fotoğraflar, mailler ve videolar gibi birçok seçenek mevcut. Bu seçeneklerden hangilerini kurtarmak istediğinizi seçtikten sonra oturup Recuva’nın çalışmasının sonlanmasını beklemek gerekiyor. İşlem sonlandığında program size bir liste halinde kurtarılabilecek olan dosyaları gösteriyor. İşaretleme mantığı ile istediğiniz dosyaları seçtikten sonra da Recuva sizler için dosyayı tamamen uğraşsız şekilde geri döndürüyor.

Recuva her ne kadar alanının en iyisi olsa da onun da başarı şansının artması için göz önünde bulundurulması gereken kriterler söz konusu. Örneğin dosyayı sildikten hemen sonra Recuva ile kurtarmayı denerseniz çok daha büyük bir şans ile onları kurtarmayı başarabilirsiniz. Fakat geçen her zaman dilimi ile birlikte ve sürücünün almış olduğu hasarla doğru orantılı olarak Recuva’nın başarı oranı da etkileniyor. Eğer bazı önemli dosyalarını sildiyseniz artık korkmanıza gerek yok, Recuva hepsini sizin için geri getirebilir.

Programın özellikleri;

  • Silinen dosyalar içerisinde herhangi spesifik metni arayabilir
  • Dosya uzantısına göre silinen dosyalarınızı kurtarmaya yardımcı olabilir
  • Windows 8 ile tamamen uyumludur
  • Gelişmiş bir dil yelpazesi
  • Kolay kullanım özelliği
  • Detaylı kurtarma ve tarama fonksiyonu

Programın Resmi Sitesine Gitmek için tıklayınız…

Silinen Resimler ve Videoları Kurtarma Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır