Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sir Ağda Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Kadinca » Sir Ağda Nasıl Yapılır ?
Sir Ağda Nasıl Yapılır ?

images (35)Sir ağda yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

 

 

Sir ağdayı   sürdüğünüz bölge ıslak ve terli olmamasına dikkat edin, hava sıcak terliyorsanız ağda yapacağınız bölgeye az miktarda bebe pudrası kullanıp terlemeyi önleyebilirsiniz.

Sir ağda diğer tüy alma yöntemlerine göre cildinize pürüzsüz ve parlak bir görünüm verir.Tüyler 1 ay gibi uzun bir süre çıkmaz. Üstelik sir ağda yaptıkça tüyler cansızlaşır ve daha az çıkmaya başlar. Kuaföre gidip hem zamanınızı hem paranızı harcamadan evde kendinizde yapabileceğiniz bir tüy alma yöntemidir.

Eğer kartuş sir ağda kullanıyorsanız, özel ısıtıcısında, mikrodalga fırında veya içi dolu cezvede kaynatarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Sir ağdayı kaynatırken içine su kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için sir ağda kartuşunu dik konumda cezvenin içine koyun.

Ayrıca sir ağdanın kolay sürülebilmesi için kıvamı su gibi olmalıdır. Bu kıvamı alabilmesi için ısıtmak yeterli olacaktır.

Sir ağda çabuk soğuyabilen malzemeden yapıldığı için sıcaklığı aynı derecede tutmalısınız. Eğer sir ağda ısıtıcı makineniz yoksa sir ağdayı sıcak tutmak için içi kaynar su dolu kabı yanınızda bulundurun. Ağdayı sürdükten hemen sonra kaynar su dolu kabın içine dik konumda koyun.

Sir ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürün. Ağda bezini yapıştırıp hızlı bir şekilde tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekin. Sir ağdayla tüylerinizi aldıktan sonra ağda kalıntılarını temizlemek için özel ağda temizleyici losyon ya da bebe yağı kullanabilirsiniz. Sir ağda sonrasında cildinizin pürüzsüz ve parlak bir görünüm aldığını göreceksiniz.

Not: Ağdayı 1 defa sürdüğünüz bölgeye tekrar sürmeyin cildinizi tahriş eder.

 

 

Sir Ağda Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır