Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sivri Sinek Neden Kan Emer?

Ana Sayfa » Hayvanlar » Sivri Sinek Neden Kan Emer?
Sivri Sinek Neden Kan Emer?

Sivri Sinek Neden Sokar

Erkek sivrisinekler bitki sularıyla gıdalanır, hayatlarını devam ettirirler. Dişi sivrisinekler ise öyle değildir, üreyebilmeleri için insan ya da hayvan kanına ihtiyaç duyarlar. Akınn

Sivrisinekler, insanlar için gerçekten bir musibettir. Taşıdıkları sıtma mikrobuyla, pek çok kişinin hastalanıp ölmesine sebep olurlar. Bakın sevmediğimiz sivrisinek nasıl muazzam bir sanata sahip, nasıl bir hikmet ve şuurla yaratılmıştır.

Dişi sivrisinek kanını emeceği insanın yüz ve el gibi çıplak bir yerine konar. Beslenmesi ni tanzim eden Rezzak-ı Kerim, ona ağız yerine bir hortum takmış, ucunuda testere gibi sivriltmiş! Üzerinde bulunduğu deriyi bu minicik testereyle kessin sonrada hortumunu sokarak kanı çeksin diye…

Bilindiği gibi kan damardan dışarı çıkar çıkmaz pıhtılaşmaya başlar. Bu, sivrisinek için problemdir. Fakat bu sorun çoktan halledilmiştir, vücudunda imal ettiği bir sıvıyı, kanını emeceği insanın derisinin altına enjekte eder. Bu madde kanın pıhtılaşmasını önler oda rahatça emer.

Sivri sinek Hakkında Kısa Video İzleyiniz

Yazıyı Oylayın?

Sivri Sinek Neden Kan Emer? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Caelyn24 Kasım 2011

I literally jumped out of my chair and dnaecd after reading this!

mustafa27 Haziran 2012

İyi tamam allahin hikmeti sual olunmaz elbet ama insan icin yada doganin dengesi icin bir gerekliligi varmidir? İnsanlarin olmadigi doganin bakir alanlarinda dere kenarinda çay suyunda kurbagalarimi emiyor disileri?

emine08 Temmuz 2012

sivrisineklerin insanlar için bir yararı var mı bilmiyorum ama ekosistem için gerekliymiş.kurbağalar balıklar kertenkeleler bukalemunlar kuşlar yarasalar ve böcek larvaları sivrisineklerle beslenirlermiş. Ayrıca bizi ısıran dişi sivrisineklermiş.

deniz11 Kasım 2012

sivrisinekler olmasa prinç olmazdı ve prinç olmasaydı pilav olmzdı o yüzden sivrisinekler prinçi dönüştürmeye yarar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır