Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faaliyetleri

Ana Sayfa » Karma » Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faaliyetleri
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faaliyetleri

Fakirlik içinde ve muhtaç durumda bulunan, kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkanları sağlanması halinde topluma faydalı hale getirilecek, üretken duruma geçirilebilecek kişiler bu kanun kapsamı içindedir.

Ancak sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan özürlülerin, tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarca karşılanmayan kısmı, ayrıca İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile İl Afet Yönetim Merkezi amaçları doğrultusundaki talepleri de faaliyetlerimiz kapsamındadır.

Doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak, muhtaç ve özürlü vatandaşlarımızın yakacak, yiyecek, giyecek, eşya ve tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı, ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereç ihtiyaçlarını, maddi yardım ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz vakıf yetkilileri tarafından evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaç duydukları maddi ve manevi destek sağlanmaktadır.

Ramazan Ayı ve Dini Bayramlarda yoksul ailelere gıda, giyecek ve nakdi yardımlar yapılmakta; fakirlere iftar yemeği verilmektedir.

Vakfımızca kendi kaynaklarından yapılan yardımlar yanında Başbakanlıkça S.Y.D.T. Fonu’ndan gönderilen nakdi yardımlar yoksul vatandaşlarımıza ulaştırılmakta ayrıca isteyen hayırseverler adına bağışları yoksullara dağıtılmaktadır.

Doğal afetlerde zarara uğrayan, mahsur kalan vatandaşlarımıza derhal yardım ulaştırılmaktadır.

İstanbul Valiliğine bağlı Sosyal Hizmet Kuruluşlarının (Y. Yurtları, Çocuk Yuvaları, Huzurevleri, Özürlü Rehabilitasyon Merkezleri, toplum merkezleri, Çocuk ve Gençlik Merkezleri ve Kadın Sığınma Evleri) her türlü ihtiyaçlarına destek sağlanmaktadır.

İstanbul Valiliğinin “Sokakta yaşayan ve çalıştırılan çocukların korunması projesi” ve “istismar edilen kız çocuklarının korunması projesi” hizmetlerine destek sağlanmaktadır. Bugüne kadar bu amaçla kurulan 10 Çocuk ve Gençlik Merkezi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin kuruluşu, donanımı ve personel ihtiyaçlarına destek sağlanmış ve hizmetleri vakfımız kaynakları ile sürdürülmektedir.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faaliyetleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır