Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yüksek topuklu ayakkabıların ayak sağlığına zararları

Ana Sayfa » Karma » Yüksek topuklu ayakkabıların ayak sağlığına zararları
Yüksek topuklu ayakkabıların ayak sağlığına zararları

Yuksek-TopukluYüksek topuklu ayakkabılar kadınların vazgeçilmezidir desek yanılmarız. Bir çok kadınların hayatlarının bir hissesine dönüşen bu ayakkabılar moda bakımından da hep moda olan ayakkabılardır. Bazı kadınlar yüksek topuklularla yürümekte zorluk çekseler de onlardan vazgeçemiyorlar. Topuklu ayakkabılar sayesinde boy sorunları olanlar da buna çözüm buluyorlar.

Ancak bu gibi özelliklerinin yanı sıra yüksek topuklu ayakkabıların bir çok zararları da bulunmaktadır. Bu ayakkabılar en başta bel ağrısına neden olan ayakkabılardır. Bundan ilave birçok kemiksel ağrılara da neden oluyor. Bel, ayak, bilek ağrıları gibi ağrılar oluşturan yüksek topuklu ayakkabıları uzmanlar sık sık kullanmayı tavsiye etmezler.

Yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınların %80’ninde bel ağrısı görüldüğü kanıtlanmıştır. Topuklu ayakkabıların da bir standartı olduğunu belirten uzmanlar, topuklu ayakkabılarının topuk uzunluğunun fazla olmamasına özen gösterilmesi gerektiğini vurgulamışlardır.

Ayakkabı seçimi her zaman en önemli konulardır. Doktorlar yüksek topuklu, dar burunlu ayakkabıların dengeyi bozduğunu söylüyorlar ve bu sebepten deonlar insan sağlığına oldukça zararlıdırlar. Ayakkabı seçiminde ilk olarak rahatlığınıza pnem vermeniz gerekirken bir çokları buna önem vermeyerek güzelliklerini düşünürler.

Son derece yanlış olan bu durum sağlığınız özellikle de ayak ve vücut sağlığı için tehlikelidir. Ayaklar insan vücudu için kan dolaşımının önemli yerleri arasında yer aldığı için sağlığına çok büyük önem verilmesi gereken bölgemizdir. Bu yüzden ayak sağlığımızı tehlikeye atmamak için yüksek topuklu ayakkabıları sıklıkla kullanmamalıyız.

Yüksek topuklu ayakkabıların ayak sağlığına zararları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Copyright © 2009 - 2018

BizimKulis - Tüm Hakları Saklıdır