Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ZyXEL'den Kesintisiz İnternet Baglantısı

Ana Sayfa » Bilim » ZyXEL'den Kesintisiz İnternet Baglantısı
ZyXEL'den Kesintisiz İnternet Baglantısı

zyxelden-kesintisiz-internet-baglantisi-51ddba06ca247Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, yeni NWA5120 Tümleşik Erişim Noktası serisi ile erişim noktalarında fark yaratmaya devam ediyor.

NWA5120 802.11 a/b/g/n Tümleşik Erişim Noktası Serisi, yaşam alanlarında değişen ihtiyaçlar doğrultusunda ve hızla artan akıllı telefon popülaritesi göz önüne alarak Wi-Fi kapsama alanını kolayca genişletmek üzere geliştirildi. Benzerlerinden farklı olarak çift işlevli yapıya sahip bu cihazlar, sadece fonksiyonel erişim noktası olarak performans göstermekle kalmayıp, aynı zamanda, NXC5200 ve NXC2500 gibi WLAN kontrolörüne bağlandıklarında, profesyonel birer WLAN çözümüne de dönüşebiliyorlar.

Wi-Fi erişim noktalarını kolay bir şekilde artırabilmenin yeni yolu

NWA5120 serisinde erişim noktası kurulumu tamamlandığında yapılandırma otomatik olarak devreye giriyor ve böylece BT yöneticilerinin farklı yapılandırmalar nedeniyle cihazları yeniden başlatmalarına gerek kalmıyor. Cihazın çok yönlü olması, kablosuz ağlara kolayca adapte olabilmesini sağlıyor. Bu sayede oteller veya alışveriş merkezlerinde ziyaretçi sayısı arttıkça kablosuz erişim alanını genişletmek ve Wi-Fi erişim noktalarını yaygınlaştırabilmek karmaşık ve zor bir iş olmaktan çıkıp kolay, yönetilebilir ve esnek bir sürece dönüşüyor.

Alanının öncü cihazları aynı zamanda Passpoint programı onayına da sahip

ZyXEl’in yeni tümleşik erişim noktası çözümleri, Wi-Fi Birliği’nin Wi-Fi sertifikalı Passpoint programından da onay aldı. Böylelikle kullanıcılar, hücresel veri şebekesinden Wi-Fi erişim noktasına, her geçiş sırasında kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerini girmesine gerek kalmadan kolayca geçebiliyorlar. Farklı mobil cihazların doğru ağa otomatik olarak bağlanmalarını sağlayan ve yeni bir bağlantı kurarken, hızlı ve kararlı bir şekilde doğrulama sürecini gerçekleştiren bu ürünler, son kullanıcılar için maksimum kolaylık sağlıyor. Seri, kablosuz ağlarda son derece önemli bir avantaj sunan bu özelliği ile de benzerlerinden ayrılıyor.

En uygun bant genişliği ve % 50 oranında artırılmış sinyal gücü

Wi-Fi erişiminde nicel ölçeklendirilebilme ile birlikte, performans ve kapsama gücü de çok önemli faktörler arasında yer alıyor. Bu seride yer alan NWA5123-NI cihazı, üst düzey 802.11n teknolojisini barındırmasının yanı sıra, Wi-Fi hizmetinin kesintisiz sağlanması açısından hem 2,4 GHz hem de 5 GHz radyo bant genişliğinde işlem görüyor. Her iki bant genişliği için de yapılandırılan laptoplar ve mobil cihazlar, 5 GHz bandına öncelik tanıyarak 2,4 GHz bandını ağ yükünün dengelenmesinde kullanılabiliyor. Üst düzey ZyXEL deneyimi ile donatılan bu model, 5 GHz bandında sinyal gönderimi de gerçekleştirebiliyor. Cihazın her iki radyo bandında da çalışabilmesi, trafiğin azalmasını sağlayarak en uygun bant genişliği kullanımını sağlıyor ve böylece sinyal gücü % 50 oranında artmış oluyor.

Layer 2 yalıtım teknolojisi ile en yüksek seviyeli güvenlik

Özellikle halka açık yerlerde kablosuz ağ güvenliği, kritik öneme sahip. NWA5120 Serisi, SSID ve Layer 2 yalıtım teknolojileriyle çift kademeli bir güvenlik mekanizması barındırıyor. Seri, ayrıca değişik VLAN, Wİ-Fi güvenliği ve doğrulama politikalarına uyum sağlamak üzere 8 SSID’ye kadar destek verebiliyor. Layer 2 yalıtım teknolojisi, ağ üzerindeki kişilerin birbirlerini görme ve iletişim kurmalarını engelleyen son derece gelişmiş güvenlik önlemleri içeriyor.

Kapsama alanının genişletilirken kör noktalar minimuma indiriliyor

Tavana asılan ve gizlenmeye çalışan klasik tasarımın aksine, “duman detektörü” tasarımına sahip cihaz, tavana monte edildiğinde görüntü kirliliği yaratmayacak ve mevcut dekoru bozmayacak bir görünüme sahip. Özellikle otel ve cafe tarzı işletmelerde görselliğe önem veren işletme sahipleri için NWA5120 Serisi şık bir dizayna sahip.

NWA5120 Serisinin aynı zamanda PoE (Power-over-Ethernet) desteği de bulunuyor. Erişim Noktası’nın dahili ve harici antenleri, istendiğinde kapsama alanının genişletilebilmesini ve kör noktaların minimuma indirilmesini sağlıyor. ZyXEL’in doğayı ve halk sağlığını koruma sözü çerçevesinde zararlı materyal içermeyecek şekilde imal edilen yeni seri, çevreye duyarlı malzemelerden üretildi.

 

ZyXEL'den Kesintisiz İnternet Baglantısı
Yazıyı Oylayın?

ZyXEL'den Kesintisiz İnternet Baglantısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Copyright © 2009 - 2018

Bizimkulis - Tüm Hakları Saklıdır